Мета: систематизувати, коригувати та узагальнити знання учнів по темі «Небесні тіла» виявити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми; розвивати логічне мислення здатність до аналізу та абстрагування, навички виконання різнорівневих завдань; точність, виховати активність, зосередженість, самостійність, дисциплінованість.; виховувати бережне ставлення до власного здоров’я, контролюючи поставу, правильність пози під час виконання завдань
Обладнання: підручник, зошит робочий, учнівське приладдя, глобус Місяця, глобус зоряного неба, самостійна робота, тощо.
Методи та прийоми: бесіда, гра, розповідь з електронного пояснення, робота в парах, самостійна робота, тощо.
Тип уроку: контрольно – узагальнюючий.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1/)
ІІ. Мотивація діяльності учнів на уроці (5/).
1. Повідомлення учителем теми та мети уроку.
2. Завдання уроку:
Повторити вивчені терміни та поняття
Поглибити систему знань про Всесвіт та небесні тіла.
Мотивація виконання завдань: виконавши вірно всі завдання – ми отримаємо квиток на космічний корабель і здійснимо подорож за межі нашої галактики
3. Проблемне питання: Яка наша космічна адреса? (складання разом з учнями).
ІІІ. Основна частина уроку (20/)
1. Безпрограшна лотерея (учні витягають картки і пояснюють написані там терміни)
- астрономія
|
- зорі
|
- астероїди
|
- комети
|
- метеор
|
- Місяць
|
- Всесвіт
|
- орбіта
|
- Галактика
|
- метеорит
|
- рік
|
- планети
|
- доба
|
- орбітальна станція
|
2. Гра « Космічний код»
(на дошці написані комбінації букв, які треба розшифрувати).
САРМ (МАРС)
ЕНАВЕР (ВЕНЕРА)
ЛТОНПУ (ПЛУТОН)
УПНЕНТ (НЕПТУН)
3. Гра «Хто такий?»
- Птолемей – автор геоцентричної моделі Всесвіту
- Галілео Галілей – сконструював перший телескоп
- М. Коперник – автор геліоцентричної моделі Всесвіту
- Юрій Гагарін – першим полетів у космос
- Сергій Корольов – конструктор космічних ракет
- Олексій Леонов – здійснив вихід у відкритий космос
- Ніл Армстронг – ступив на Місяць
- Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України
4. Гра «Вірю – не вірю». Дайте відповідь «Вірю або не вірю» на запитання, що починаються зі слів «Чи вірите ви, що …»:
а) на Венері існує атмосфера…
б) на Марсі є життя
в) найменша планета Марс….
г) наша галактика еліптична….
д) кулясті розпечені тіла, що випромінюють світло – це планети …..
е) у 1961 року – перша людина полетіла у космос…
є) Чумацький шлях – це видима частина нашої галактики….
ж) Сонячна система розташована в центрі галактики….
з) Л. Каденюк - перший космонавт світу….
и) Сонце – жовтий карлик…
і) життя можливе на всіх планетах Сонячної системи….
ї) існування планети Нептун було розраховано математично
5. Гра «Далі, далі…..» (швидкі відповіді учнів на питання вчителя)
Які види обертання здійснює кожна планета?
- Що таке рік, доба?
- Якого кольору Земля із космосу?
- Яка Земля за рахунком від Сонця?
- Назвіть четверту планету Сонячної системи.?
- Яка планета надальша?
- Яка планета має найбільше супутників?
- Які планети мають кільця?
6. Фізкультхвилинка Гра «Космчні тіла»
ІУ. Контроль знань учнів по темі: «Небесні тіла»
Виконання різнорівневих тестових завдань із зошита для тематичного оцінювання, ст..9-11 – І варіант, ст..11-13 – ІІ варіант.
У. Підведення підсумків уроку (2/)
1. Рефлексія
2. Оцінювання учнів з коментарем вчителя.
3. Домашнє завдання: написати міні – твір «Моя подорож у Всесвіт» або малюнок «Життя на невідомій планеті».
Додатки: 1) презентація "Планети"
2) презентація "Дослідники Всесвіту"
https://docs.google.com/presentation/d/13x-81yOSppq4RUz2ZQ85lF1dOVKTRcHa0OSDf_lPtT0/pub?start=false&loop=false&delayms=3000
Немає коментарів:
Дописати коментар