19 груд. 2014 р.

Цікаво: як покращити пам'ять




Як кажуть медики, найбільше «зношують» нашу пам'ять часті перевтоми і стреси. Однак при дотриманні деяких нескладних правил її можна не тільки зберегти на довгі роки, а й натренувати.

Люди часто скаржаться на свою пам'ять. Багатьом не відразу вдається згадати потрібний номер телефону, PIN-код кредитної картки або прізвище друга дитинства. Особливо різке погіршення пам'яті відбувається в старості. Актуальною є проблема запам'ятовування також для школярів і студентів.

Режим праці й відпочинку

Перш за все, чітко чергуйте роботу і відпочинок. Не рекомендується займатися однією справою більше двох-трьох годин. Адже перемикання на інший вид діяльності сприяє притоку нових сил, а крім того, забезпечує ясність і точність думки.

Всім відома істина "читати краще не лежачи, а сидячи". Виявляється, вона актуальна не тільки для очей, а й для пам'яті. Адже в горизонтальному положенні мозок недостатньо забезпечується кров'ю. У будь-якому віці корисно розгадувати кросворди, а також грати в шашки і шахи. Це змушує наш мозок працювати активніше і сприяє розвитку пам'яті та уваги.

Як би банально і просто це не звучало, але - вчіть вірші. При щоденному запам'ятовуванні хоча б одного чотиривірша вже через місяць ви помітите, що напади забудькуватості стають все рідше.

Не перевантажуйте вашу пам'ять. Користуйтеся блокнотів і електронними нагадуваннями. Складайте списки при поході за покупками, частіше використовуйте адресну і телефонну книги.

Повторюйте ту інформацію, яку необхідно запам'ятати. Щоб не забути, як звуть нового знайомого, звертайтеся до нього відразу ж по імені. Пийте м'ятний чай - вдихання аромату м'яти стимулює ділянки мозку, відповідальні за запам'ятовування. Повноцінний нічний сон і відпочинок сприяють поліпшенню стану пам'яті.

Намагайтеся використовувати всі види пам'ять. Можливо, ви краще запам'ятайте терміни або адреси, якщо слово буде написано. Частіше користуйтеся почуттями, асоціаціями і порівняннями.

Щоб не страждати забудькуватістю, займайтеся спортом. Фізична активність підсилює кровообіг мозку і покращує пам'ять.

І, нарешті, трохи психології. Не кажіть нікому, що у вас погана пам'ять. По-перше, думки матеріалізуються. А по-друге, на роботі подібні фрази можуть внести вас до списку кандидатів на виліт.

Меню пам’яті

Якщо ви відчули, що ваша пам'ять вас підводить, підгодовуйте її. «Їжа повинна бути максимально різноманітною і збалансованою. У раціон включайте каші, овочі, фрукти і хліб грубого помелу, - розповідає Наталя Міхнева, дієтолог-гастроентеролог Українського НДІ харчування. - Крім того, для підтримки пам'яті в тонусі дуже важливо їсти не один-два , а три рази на день».

При активній розумовій діяльності важливими є жирні кислоти омега-3. Ними багаті лосось, форель, оселедець і скумбрія. Бажано щоб хоча б один з цих сортів риби був на вашому столі не менше двох разів на тиждень.

Корисно додавати в їжу різні види олій. Крім оливкової, на стан пам'яті добре впливають лляне масло, гарбузове, кунжутне. Тільки пам'ятайте, що додавати їх краще у вже готові страви. Лише так все вітамінні складові ви отримаєте без втрат. Крім того, не варто нехтувати полівітамінами і мікроелементами. Але ось що підходить саме вам, уточніть у терапевта або в аптеці.

Ейдетика

Якщо вам все ж не вистачає того, що видає ваша пам'ять - запишіться на тренінг для її поліпшення. Такі заняття по-науковому називають ейдетикою. У перекладі з грецької це слово позначає "образ". Звідси і основний принцип ейдетики - запам'ятовувати інформацію у вигляді образів, як би фотографуючи її, або викликати в собі певні асоціації.

Викладачі на таких тренінгах обіцяють, що після проходження курсу все побачене і почуте ви будете запам'ятовувати назавжди. «Головний секрет методу: поганої пам'яті не буває, - розповідає засновник Української школи ейдетики Євген Антощук. - Наша пам'ять, це тільки уявлення, тому, щоб щось запам'ятати, це потрібно гарненько уявити».

Джерело:

http://www.profit.co.ua/index.php?id=332

Немає коментарів:

Дописати коментар