17 квіт. 2017 р.

ЗНАЧЕННЯ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ В ЕКОЛОГІЇ СУЧАСНИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ


Робота (на різних етапах дослідження ) зайняла І місце у Всеукраїнському екологічному конкурсі "Вчимося досліджувати природу"(2016 рік), ІІІ місце в обласному консі наукових робіт МАН (2016 рік), ІІ у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології (2017 рік).

 Я горжусь своїми здібними учнями!

АНОТАЦІЯ ПРОЕКТУ
Значення соснових насаджень
в екології сучасних населених пунктів
Гречанюк Олена Олександрівна,
загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів с. Солгутове, 10 клас.
Науковий керівник: Красножон Оксана Вікторівна,
вчитель біології та хімії
Важливе значення для комфортного середовища життя людини має його біотична складова. Природні компоненти середовища життя людини досить різноманітні. Оскільки людина є біосоціальною істотою, то вони відіграють важливу роль у його добробуті. Фізичні компоненти середовища, такі, як географічне положення місцевості, наявність та якість таких природних ресурсів, як вода, повітря - все це є умовою нормальної життєдіяльності. До природного середовища входять і всі живі організми, що оточують людину – рослини та тварини. Важко переоцінити значення зелених насаджень в житті сучасних населених пунктів.     
    
         Дана робота містить стислий біологічний опис будови та процесів життєдіяльності сосни звичайної, розкриває роль хвойних дерев у житті наших пращурів, використання органів та продуктів сосни у народній медицині, а також значення соснових насаджень у формування мікроклімату населених пунктів.
У практичній частині висвітлюються результати опитування жителів села з метою вивчення історії висадки соснового бору у селі Солгутове, приводяться математичні обчислення, що доводять екологічне, захисне, оздоровче значення даного угрупування; наводиться методика та результати біохімічних досліджень вмісту вітаміну С у хвої сосни. Крім того, автори торкаються екологічних проблем соснових насаджень та пропонують шляхи їх вирішення.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар